כל מה שצריך לדעת על תורים לבדיקות אבחנתיות במסגרת הציבורית!

אפריל 30, 2019
0 תגובות

מעבר למקרי קיצון המחייבים אשפוז ואשר מכוסים על ידי קופות החולים, ישנם מקרים רבים בהם אנו נדרשים לבדיקות אבחנתיות כדוגמת צורך בהתייעצות עם רופא מומחה ואו בדיקה דחופה במכשירים יקרים כדוגמת MRI ובמצבים לא נעימים אלו אנו מגלים שהתורים במערכת הציבורית פשוט ארוכים מידי. 

מה הן בדיקות אבחנתיות?

כאשר מדברים על עולם הרפואה, נוטים לחשוב בעיקר על המקרים הדחופים ביותר. כלומר, מה קורה עם חס ושלום קורה לי משהו חמור שדורש אשפוז ואו תרופות יקרות מאוד. אבל, החלק המשמעותי יותר בעולם הרפואה הנו זה שאנו צורכים כל הזמן ובמסגרות הציבוריות דרך קופות החולים.

חשבו לרגע על בביקורכם האחרון אצל רופא המשפחה, ייתכן מאוד שבמקום לקבל תשובה לבעיה שמטרידה אתכם הופנתם הלאה לרופא מומחה ואו לבדיקות המשך שנועדו לשלול כל סיכוי לבעיה חמורה יותר (ולמנוע נטילת אחריות על ידי רופא המשפחה..). כעת נסו להיזכר כמה זמן נדרשתם לחכות כדי לראות רופא מומחה זה והאם הטיפול הסתיים במעמד זה? במקרים רבים אנו עוברים הפניה אחר הפניה מרופא לרופא ומבדיקה לבדיקה מבלי לקבל תוצאות כאשר בכל הזמן היקר שעובר אתם ממשיכים לכאוב.

בשנים האחרונות נעשים דוחות רבים אודות משך ההמתנה לרופאים מומחים כאשר זמן ההמתנה הממוצע למרבית התחומים עומד על למעלה מחודש וכאשר נדרש בדיקה עם מכשור מתקדם במקרים דחופים, יש לחכות משך זמן דומה לאחר מכן. במילים אחרות, הסתמכות על הרפואה הציבורית עולה ביוקר!

מה האלטרנטיבה לתורים במערכת הציבורית?

כיום, מלבד פוליסת הביטוח הרפואי, ניתן להוסיף גם "כיסוי אמבולטורי"  אשר נועד לכסות מגוון רחב של בדיקות, טיפולים, ייעוצים מקצועיים ובדיקות עם מכשורים מתקדמים במערכת הרפואית הפרטית. לכל חברת ביטוח יש רכיבי ביטוח שונים ולכן מומלץ להתייעץ עם סוכנות ביטוח כדוגמת גל אלמגור כדי לבחור את השירות המתאים ביותר עבורכם. אך ככלל, מרגע שרכשתם כיסוי זה, אתם לא תידרשו עוד לחכות בתורים האינסופיים ותוכלו לבצע את כל הבדיקות במהירות ולעתים גם באותו היום ממש.

כך, תוכלו להתייעץ עם רופאים מומחים ולקבל חוות דעת מקצועיות בתוך פרק זמן סביר ואף לטפל בבעיה שאתם חווים מהר וללא סבל מיותר. במקרים רבים, ברפואה הפרטית תמצאו מכשור רפואי מתקדם יותר אשר יאפשר לכם לקבל מענה מהיר ובעיקר מדויק יותר ובכך אף לטפל בעצמכם בצורה טובה בהרבה.

לסיכום,

אין עוררין על כך שהתורים לבדיקות אבחנתיות במערכת הציבורית מוגזמות לגמרי. לעומת זאת, במערכת הפרטית יש מענה משלים לזה שאתם מקבלים דרך קופת החולים. אנו  מזמינים אתכם להתייעץ עמנו לגבי הכדאיות אשר ברכישת ביטוח מתאים. 

פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם עם התאמת הפוליסה הישר למידות ולצרכים שלכם.
צוות גל אלמגור – קבוצה מבטחת