ניתוחים בארץ: כמה זמן נמתין בתור ומה הפתרון?

יולי 23, 2019
0 תגובות

מי מאיתנו לא שומע כל הזמן כי זמן ההמתנה לניתוח במערכת הבריאות הציבורית בישראל הינו ארוך מאוד? כיום, התורים לניתוחים בארץ רק מתארכים עוד ועוד והופכים לבלתי נסבלים ואף פוגעים בנו מאוד. בנוסף, מעבר לזמן ההמתנה הארוך, לא ניתן לבחור את המנתח או את הרופא מרדים ואתם עלולים למצוא עצמכם מטופלים על ידי רופא מתמחה או רופא לא מיומן. לבחירת הרופא המטפל או המרדים בניתוח ישנן משמעויות רפואיות קריטיות. מעבר לטיפול הסוגיה הנ"ל על ידי משרד הבריאות, יש פתרון אותו אנו יכולים לרכוש ומדובר בביטוח לניתוחים. אם ברצונכם לדעת מהו ביטוח זה ובמידה ואתם מעוניינים לקרוא עוד על חסרונות הניתוח במערכת הציבורית- עליכם לקרוא מאמר זה. 

מי מאיתנו לא שומע כל הזמן כי זמן ההמתנה לניתוח במערכת הבריאות הציבורית בישראל הינו ארוך מאוד? אם ברצונכם לדעת כיצד תוכלו לזרז את ההליך ההמתנה לניתוח בארץ ואף לבצע את הניתוח בחו"ל- קיראו מאמר זה. 

ניתוחים במערכת הציבורית בישראל: המתנה ארוכה וחסרונות רבים

כיום, המצב בבתי החולים הציבוריים בישראל הוא שקיים חוסר במנהלי חדרי ניתוח ובמנהלים תפעוליים. בעקבות זאת, האחריות לניהול חדרי הניתוח מוטלת על רופאים ואחיות העוסקים במקביל בטיפול בחולים. בנוסף, קיים חוסר קריטי ברופאים מרדימים ובאחיות וחלק ניכר מחדרי הניתוח בבתי החולים הכלליים עובדים מתחת לתקינה הנדרשת כשהם מתמודדים עם חוסר זמינות של סניטרים בחדרי הניתוח והיעדר מערכות טכנולוגיות מודרניות לניהול חדרי הניתוח. יתר על כן, מצבי חירום גם הם משפיעים על בתי החולים הציבוריים כאשר תיתכן סיטואציה שתמתינו זמן רב לניתוח, אך ברגע האחרון הוא יכול להתבטל עקב מצב חירום מסוים. 

המצב הנוכחי אשר צוין כאן מוביל לעומס רב, לתורים ארוכים ולשירות רע למטופל. ההמתנה לניתוחים במערכת הציבורית ארוכה למדי וכאשר בדקו חלק מבתי החולים הציבוריים מצאו כי בבית החולים סורוקה שבבאר שבע צריך להמתין 34 חודשים כדי לבצע שם ניתוח אורטופדי בברך. בנוסף, נמצא כי אם ילדיכם יהיה זקוק לניתוח שקדים לביצוע ניתוח זה הוא יצטרך להמתין כשנה עד לביצועו בבי"ח שיבא תל השומר ולביצועו בשניידר בפ"ת הוא יצטרך להמתין שנתיים!

כתוצאה מכל אשר צוין לעיל, מטופלים רבים מעדיפים לוותר על הניתוחים במערכת הציבורית, לשלם יותר ולעבור את ההליך בבי"ח פרטי. בהקשר לכך, חשוב לציין כי הביטוחים המשלימים של קופות החולים מקנים כיסוי לניתוחים בבתי חולים פרטיים, אולם, השירות כרוך בתשלום השתתפות עצמית לא מבוטלת ובבחירת מנתח מתוך רשימת מנתחים שנבחרו על ידי הקופה. לכן, חברות הביטוח מציעות את פוליסת ביטוח ניתוחים.

ביטוח ניתוחים: פרטים אודותיו

ביטוח זה מקנה לכם, במידה והנכם זקוקים לניתוח, לבחור כל מנתח ובית חולים בארץ ובחו"ל. חלק מהניתוחים ניתן לעשות בישראל, אולם עם התקדמות הרפואה בשנים האחרונות אנו עדים לטכנולוגיות ניתוחים ומחליפי ניתוח רבים אשר ניתנים לביצוע בעיקר אצל מומחים בחו"ל.

פוליסת ביטוח ניתוחים מבטיח כי בעת הצורך, יוכל המבוטח לבחור במנתח מתוך רשימת מנתחים בכירים רחבה ולבצע את הניתוח מהר ככל האפשר. במקביל ניתנת למבוטח האפשרות להחליט לבצע את הניתוח בחו"ל. כמו כן מעניק המסלול כיסוי נרחב לתרופות, וכיסוי להשתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל

לפוליסת ביטוח ניתוחים יתרונות רבים, כגון: מימון שכר מנתח, בחירת רופא מרדים, מימון שתלים וציוד מתכלה, מימון תרופות במהלך האשפוז, מימון בדיקות שבוצעו כחלק מהניתוח, כיסוי לניתוחים מניעתיים, התייעצויות עם רופאים מומחים לפני הניתוח ואחריו, טיפולים מחליפי ניתוח ואף הבאת רופא מומחה מחו"ל לישראל לצורך ביצוע הניתוח בישראל.

רכישת פוליסת ביטוח ניתוחים

אנו, בגל אלמגור, ממליצים לכל אדם לרכוש פוליסת ביטוח ניתוחים מבעוד מועד על מנת להבטיח את בריאותו האישית ואת בריאות ילדיו בזמן המהיר והבטוח ביותר

רוצים לדעת עוד ולרכוש ביטוח ניתוחים דרך אחד הסוכנים שלנו?

פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם עם התאמת ביטוח המותאמת אליכם ובעזרת ליווי אישי של סוכני הביטוח שלנו.
צוות גל אלמגור – קבוצה מבטחת