ניהול חסכונות לגיל השלישי – הידעתם שניתן לחסוך דרך חברות הביטוח?

אפריל 15, 2019
0 תגובות

בשנים האחרונות, הריבית על הכסף בבנק אפסי (כתוצאה מהריבית הנמוכה במשק). כתוצאה מכך, בני הגיל השלישי שחסכו כל חייהם כסף נמצאים בבעיה לא קטנה. מצד אחד, עליהם להשקיע את הכסף שלהם בצורה סולידית מאחר ואין להם זמן לתיקונים לאחר משברים אך מצד שני אפיקי החיסכון הסולידיים אינם מייצרים די תשואה ובהתחשב באינפלציה במשק, הם אף נמצאים בסיכון להפסיד כסף וזו בעיה לא קטנה לאוכלוסייה אשר מקורות ההכנסה שלה מוגבלים.

ניהול חסכונות לגיל השלישי

הגיל השלישי הנו העת בו בעלי היכולת תרים את העולם נטולים מאחריות למשפחה, עבודה או ילדים. אך, מאחר ומקורות ההכנסה הצטמצמו וכעת מתבססים על קרן הפנסיה והביטוח לאומי (ודיבידנדים לאלו שהשקיעו בצעירותם), עליהם לתכנן את החסכונות בצורה טובה שתאפשר להם לחיות בכבוד לשארית חייהם.

לא קל לנהל חסכונות כאשר הפעילות העיקרית בהם הנה הוצאה, מצד שני גם נטילת סיכונים גבוהים מידי יכולה לגרום לאבדן החסכונות וירידה חדה ברמת החיים. לכן, חשוב מאוד לתכנן את החסכונות כך שהם יניבו תשואה אך בסיכון מופחת ככל שניתן.

אפיקי חיסכון אפשריים לגיל השלישי

ישנם מספר אפיקי חיסכון שיש להכיר:

  1. חיסכון בבנק – הבנקים מציעים כיום מסלולים מותאמים לגיל השלישי.
  2. חיסכון בחברת ביטוח – השקעה בקופות גמל גמישות ליציאה.
  3. חיסכון באגרות חוב – ישנם מגוון אג"ח ברמות סיכון שונות.

הבנקים מציעים לבני הגיל השלישי מסלולים ייחודיים של פק"מ. אך האמת היא שגם בהם החיסכון אינו משמעותי ואין כדאיות בכך. לעומת זאת, באגרות חוב ממשלתיות ניתן להשיג תשואה נאה על החסכונות כאשר ישנו סיכון מסוים אך הוא סביר למדי. מניסיוננו, האפשרות הטובה ביותר הנה להשקיע את החסכונות דרך חברת הביטוח וזאת מאחר ובעקבות תיקון 190, בני הגיל השלישי (60+) זכאים לגמישות גבוהה במיוחד במשיכת השקעתם ולהטבות נוספות.

בעזרת השקעה נבונה ובטוחה דרך חברות הביטוח, ניתן להשיג את השילוב המנצח לחסכונות בגיל השלישי. ניתן להמשיך לחיות בכבוד ואף ליהנות מטיולים ופעילויות מגוונות מבלי לחשוש שהכסף יאזל ויגרור פגיעה ברמת החיים. אך, כדי ליהנות מיתרונות אלו, יש להיעזר בסוכן ביטוח מקצועי ואשר יש לו את הניסיון הנדרש בכדי לתכנן עבורכם את החסכונות לטווחי זמן שונים בהתאם לגילכם ומצבכם הכלכלי. 

אצלנו בגל אלמגור, יש צוות מקצועי ואמין אשר יודע לבנות תמהיל חיסכון מותאם אישית לכל חוסך וחוסך ובכך להגדיל את הסיכויים של המבוטח ואו החוסך לשמירה ואף עליה ברמת החיים. במקרים המאפשרים זאת, אנו אף בוחרים שילובים מורכבים ומבטיחים כדי להבטיח חיסכון אופטימלי לכל לקוח.

רוצים ללמוד עוד על אפיקי החיסכון דרך חברות הביטוח? פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת!

*אין לראות במאמר זה כהמלצה לפעולה עצמאית.