מתכננים פרישה? יצאתם לפנסיה? פנו לסוכן ביטוח כדי לא להפסיד כסף רב

יוני 25, 2019
0 תגובות

בין אם אתם לפני פרישה ויציאה לפנסיה ובין אם סיימתם עבודה, הצטברו לכם, ככל הנראה, כספי פיצויים, מענקים, פנסיה וחסכונות נוספים שיש לבנות מהם תזרים מזומן הנועד לאפשר לכם לא לרדת ברמת החיים ולהזרים הכנסה קבועה. לכן, פרישה צריך לתכנן כראוי. תכנון הפרישה מאפשר לכם לחסוך כסף רב בהקטנת המיסוי ובאלטרנטיבת מיסוי אופטימלית עבורכם על מענקי פרישה, פנסיה ואף על קצבה וחסכונות נוספים אפשריים. רוצים לדעת עוד על תכנון פרישה ויציאה לפנסיה ומדוע כדי לתכנן זאת בצורה טובה עם סוכן ביטוח? על כל זאת יורחב במאמר זה. 

תכנון פרישה ויציאה לפנסיה: מה חשוב לדעת?

בשנים האחרונות חלו מספר שינויים משמעותיים בכללי מיסוי הקצבאות ובהטבות המס לאוכלוסיית הגיל השלישי ועמם פותחו מגוון פתרונות המוצעים לפורשים לצורך ניצול אופטימלי של הטבות אלו. העלייה בתוחלת החיים, יוקר המחייה, שינוי מבנה הפנסיה וההוצאות הגבוהות יותר עבור שירותי הרפואה, מציבים את אוכלוסיית הגיל השלישי בפני סיכונים כלכליים המחייבים תכנון פיננסי לקראת הפרישה והיערכות מבעוד מועד על מנת לממן חיים ארוכים ויקרים יותר. קצב החיים מכתיב התנהלות בתחומים שונים (משכנתא, משפחה, דיור וקריירה), לכן בדרך כלל לקראת העשור החמישי אנו מתפנים לעסוק בנושא הפרישה ולהיערך בהתאם. כמו כן, בגיל זה קל יותר לחזות את הצרכים העתידיים שיהיו בתקופת הפנסיה.

בנוסף זאת, עליכם לדעת כי חשוב לתכנן פרישה לא רק ביציאה לפנסיה, אלא גם בסיום העסקה בחברה וזאת לצורך חיסכון רב בכספי מיסוי על מענקי פרישה ותכנון הוני עתידי. חשוב מאוד לעשות תכנון פרישה לפני סיום העבודה מזאת כיוון שיש מהלכים שלא ניתן לבצע לאחר סיום העסקה.

תכנון פרישה ויציאה לפנסיה: למה כדאי לפנות לסוכן ביטוח?

לאחר שהנכם יוצאים לנהל את הפרישה שלכם, נפתחים בפניכם חיים חדשים. על מנת שתוכלו להמשיך ליהנות מהחיים גם אחרי היציאה לפנסיה, כדי שתוכלו לממש את הזכויות המגיעות לכם, ובמטרה להעשיר לכם את חיי הפנאי שלכם מומלץ שתפנו לסוכן ביטוח שיעזור לכם לעשות זאת.

פנייה לסוכן ביטוח תנהל את ההון הפיננסי ואת כספיכם בצורה המיטבית ביותר. סוכן ביטוח ידע לאתר עבורכם את כל המידע הרלוונטי עבור הפרישה שלכם, הוא יטפל בתכנון סיום העבודה שלכם, יעדכן אתכם בגובה מענקי הפיצויים ויציג אפשרויות מגוונות ויצירתיות לתזרים מזומנים ולקביעת טיפול בכספי הפיצויים ולחסון אופטימלי בכספי המיסוי שצברתם במהלך חייכם. באופן כללי, סוכן הביטוח יודע לזהות את הצרכים שלכם ובהתאם לזאת הוא יציע לכם מגוון פתרונות חכמים ומתקדמים המאפשרים לפורש אופטימיזציה בהתאמה בין ההון הצבור בקופות גמל, ביטוחי החיים וקרנות הפנסיה לבין צורכי הפורש/התא המשפחתי.

תכנון פרישה: לא רק בגיל השלישי

חשוב לעשות את תכנון פרישה בכל מקום עבודה בו הנכם מסיימים לעבוד והצטברו בו מענקי פרישה ופיצויים ובעיקר לפני שיוצאים לפנסיה מכיוון שלאחר שיוצאים לפנסיה יש דברים שלא ניתן לבצע רטרואקטיבית. למרות זאת, חשוב לציין כי גם בגיל צעיר יותר חשוב לעשות תכנון פרישה. גם עובד בן 30 שעוזב מקום עבודה והתפנו לו כספי פיצויים צריך לפנות לסוכן ביטוח שיוכל לייעץ לו כיצד לשלם כמה שפחות מס עליהם.

רוצים לבצע תכנון פרישה ולהיות רגועים?

פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה וייעוץ בו תהיו מעוניינים. 
צוות גל אלמגור – קבוצה מבטחת