מערכת הבריאות בישראל: כיצד להיות בטוחים מול כל מצב בריאותי?

נובמבר 7, 2019
0 תגובות

המצב של מערכת הבריאות הציבורית בישראל לא במצב טוב בלשון המעטה. רבות הפעמים בהן אנו שומעים בתקשורת אודות העומס בבתי החולים, על מחסור חמור במיטות, על זמני המתנה ארוכים לבדיקות וניתוחים ועוד ועוד ליקויים בבתי החולים. יש המטילים את האחריות על מחסור בכספים, יש הטוענים כי הגורם לכך הינו העלייה בתוחלת החיים וכעת גם מתווסף לעניין חוסר התפקוד של המדינה בגלל שאין ממשלה. למרות כל אלו, לחולים במדינת ישראל לא מעניין מה הסיבה לכך שמערכת הבריאות לא מתפקדת כראוי והוא דורש פתרון מיידי. בעקבות זאת, הרבה מתושבי ישראל מחליטים לפנות לשירותי הביטוח הפרטיים אשר יגנו עליהם מול כל מצב בריאותי אפשרי. רוצים לדעת עוד אודות המצב של מערכת הבריאות בישראל וגם לדעת עוד בכל הנוגע ביטוח בריאות פרטי? קראו את המאמר הבא.

מערכת הבריאות בישראל: מה קורה כיום?

הרפואה הציבורית בישראל משרתת מליוני ביקורים בבתי חולים ועוד עשרות מליוני ביקורים במרפאות קופות החולים והרפואה הדחופה בקהילה. כדי לעמוד בביקוש הרב לשירותים רפואיים, על הצוות הרפואי לעבור מהר בין חולה לחולה ולעתים אף לשחרר חולים הביתה בטרם עת. בעונות שיא כדוגמת החורף, בתי החולים נמצאים בתפוסה שנעה בין 150%-200% בהתפרצות מחלות כדוגמת שפעת וכלל הפונים לרפואה הציבורית נאלצים להתאפז במיון ולשכב במיטה במסדרון ולא רק זאת, אלא שגם כדי להגיע לשכב על מיטה זו הם ממתינים זמן ארוך במיוחד וזאת רק כדי לקבל לטיפול ירוד ולא מספיק מקיף. כך לדוגמא, זמן המתנה ממוצע למיון בישראל מגיע ל-3.8 שעות. 

לא רק בבתי החולים אנו נאלצים להמתין זמן רב, אלא גם זמני ההמתנה לתור לרופאים המומחים בקופות החולים אורכים זמן רב. כמעט כל הציבור בישראל נדרש לשירותיהם ובאופן קבוע ישנם זמני המתנה פשוט מרתיחים. כך לדוגמא, לתור לנוירולוג זמן ההמתנה עומד על כ-32 ימי המתנה בממוצע ותור לרופא גסטרו עומד על 97 ימי המתנה בממוצע. חשוב לומר שזמני ההמתנה הארוכים אינם לא הבעיה הבלעדית וזאת מכיוון שבמקרים מסוימים, כדי לקבל טיפול ע"י רופא מומחה, אנו נאלצים לנסוע לעיר אחרת. 

ביטוח משלים של קופות החולים? גם זה לא מספיק

חלק ניכר מהציבור הפנים את המצב הבעייתי של מערכת הבריאות בישראל ועל מנת לנסות לקבל טיפול ראוי הם רכשו באופן פרטי ביטוח משלים של קופת החולים (מושלם”, "פלטינום", "מגן זהב”, "מכבי שלי" וכד'). אלו אשר עשו זאת היו בטוחים כי הם מכוסים כבר מכל הבחינות, אך מה שהם לא יודעים הוא שאת הדברים החשובים באמת הביטוח הזה לא מכסה.

הרשימה הארוכה של הדברים שלא מכוסים על-ידי הביטוח המשלים של קופות החולים כוללת בין היתר את התרופות היקרות שאינן נמצאות בסל הבריאות, השתלות האיברים,  היעדר מימון מספק לביצוע ניתוחים בחו"ל או טיפולים מיוחדים וניסיוניים. בנוסף, אם הנכם תידרשו לבדיקה מתקדמת כמט MRI תצטרכו להמתין זמן רב! 

לכן, חשוב להבין כי הטיפול הממומן על ידי קופות החולים לא נותן מענה מספק וכי בוואקום הנוצר קם ביטוח הבריאות הפרטי אשר נועד לשרת אותנו בימים בהם הכל משתבש.

ביטוח בריאות פרטי: הפתרון לקבלת טיפול רפואי ראוי

הרפואה הפרטית מציעה מענה מידי וללא זמן המתנה כלל לאלו אשר ידם משגת. ביכולתם לפנות לבתי החולים הפרטיים כדוגמת אסותא ואו לפנות הישר לרופאים המומחים שדורשים תשלום נאה עבור האבחנה שלהם. אך לאחר מכן, המטופל זוכה לרפואה שלמה ולחזרה לשגרת חייו. מאחר ולרוב הציבור אין את היכולת לשלם לרופאים ברפואה הפרטית האפשרות הטובה ביותר להגיע לרפואה הפרטית עוברת דרך רכישת פוליסת ביטוח בריאות פרטי שתכסה גם ביקורים ברפואה פרטית ומקצועית בעת הצורך. 

אמנם ביטוח בריאות פרטית עולה מעט כסף מידי חודש, אך כמעט ואין אדם בישראל שאינו יכול להרשות לעצמו השקעה זו כדי להבטיח שבעת הצורך יהיה מי שיטפל בו וללא המתנה של חודשים רבים וביקורי סרק אצל רופאים שרק מפנים אותה מעלה בסולם המומחיות כדי לקבל את האבחנה הרצויה.

רכשתם ביטוח בריאות פרטי? הרווחתם שקט נפשי

כאשר הנכם רוכשים ביטוח בריאות פרטי הנכם מוגנים מבחינה פיננסית, יש לכם שקט נפשי בעת קטסטרופות רפואיות, ניתנת לכם יכולת לממן שירותים פרטיים בזמינות גבוהה בארץ ובעולם. בנוסף לזאת, חשוב לומר כי הביטוח מחזיר את השליטה לידיים שלכם מכיוון שתוכלו לשלוט על ההליך הרפואי, על בחירת הרופא והצוות, על הזמן ועל המקום בו יתבצע ההליך הרפואי הנדרש.


רוצים להיות רגועים ולהיות מבוטחים גם בימים קשים יותר? זה הזמן לרכוש פוליסת ביטוח בריאות בגל אלמגור! פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם עם התאמת הפוליסה הישר למידות ולצרכים שלכם.

חייג/י עוד היום 074-7506070
או מלא/י את הטופס שבצד ונחזור אליך בהקדם.

רוצה שקט נפשי אמיתי? השאר פרטים ונחזור אליך!

אנו מלווים מבוטחים למעלה מ-40 שנה