מחליפי ניתוח: לא תמיד מספרים לכם את כל אפשרויות הטיפול

אפריל 8, 2019
0 תגובות

פעמים רבות, כאשר אנו סובלים מבעיה רפואית מסוימת, הרופאים המומחים שאנו פונים אליהם מייעצים לנו לטפל בבעיה בעזרת ניתוח, אך כיום לחלק מהבעיות יש פתרון אחר ופחות מכאיב. כיום, ישנם טיפולים וטכנולוגיות מחליפי ניתוח אשר משיגים את אותה התוצאה מבלי לעבור ניתוח שכולל אשפוז ממושך, כאב, סבל והחלמה מהירה. בנוסף, חשוב להדגיש שמחליפי הניתוח החדשניים חוסכים מאיתנו גם את התוצאות שניתוח יכול לגרום, כגון: זיהומים, פגיעה באיברים בריאים, ברקמות ובכלי הדם. אולם, נשאלת השאלה מה הם אותם טיפולים מחליפי ניתוח ולמי הם מיועדים? על כל זאת נרחיב במאמר הבא.

טיפולים מחליפי ניתוח: מי אתם? 

טיפולים מחליפי ניתוח נועדו להחליף ניתוחים פולשניים בטיפולים רפואיים שיביאו לתוצאות דומות לאלו שהיו מתקבלות בעזרת ניתוח. ככל שהרפואה מתקדמת, כך מתפתחות טכניקות חדשניות שמטרתן להחליף ניתוחים בטיפולים הללו, המתבצעים כיום בבתי חולים ובמרפאות על ידי מיטב הרופאים העוסקים בתחומים שונים כגון: גינקולוגיה, אורולוגיה, כירורגיה, אונקולוגיה ועוד. מרבית הטיפולים מתבצעים ללא אשפוז וחוסכים את ביצוע הניתוח וכל הכרוך בו. בהקשר לכך, בניגוד לניתוח, לטיפול מחליף ניתוח יתרונות רבים וברורים – זהו הליך בטוח יותר, שדורש זמן החלמה קצר בלבד, חוסך סבל וכאב ומונע סיבוכים וזיהומים, הנגרמים פעמים רבות כתוצאה מהליך פולשני כמו ניתוח.

דוגמא לטיפול מחליף ניתוח: 

כדי לטפל במיומות ברחם אשה (כ-25% מהנשים סובלות מתופעה זו) יש צורך בטיפול פולשני בחלל הבטן ויש נשים שהומלץ להן אף להסיר את הרחם למניעת גידולים נשנים. אך כיום, אפשר להגיע לאותה התוצאה על ידי מכשירי אולטרה-סאונד עם משדר גלי קול ממוקדים הפוגעים ישירות במיומה. כל הטיפול נעשה עם בקרה של MRI ותוך ערנות מלאה של המטופלת. בנוסף לטיפול במיומות, ישנם טיפולי מחליפי ניתוח רבים נוספים אשר מסוגלים לטפל בחולים ולמנוע מהם ניתוח פולשני, כגון: הסרה של גידול במוח בעזרת לייזר, שימוש בגלי הלם לבעיות פרקים, שימוש בקרני לייזר בעוצמה נמוכה לבעיות גב וסחוסים פגועים.

באופן מפתיע, לא רק שטיפולים אלו חוסכים לחולה סיכונים מיותרים וכאבים המתקיימים בניתוחים סטנדרטיים, אלא הם אף נחשבים לבעלי אחוזי הצלחה גבוהים יותר. כלומר, לטיפולים אלו יש יתרון כפול והערך עבור החולה גדול במיוחד.

כיצד ניתנת הזכאות לטיפולים מחליפי ניתוח?

טיפולים מחליפי ניתוח הינם טיפולים יקרים ומרביתם אינם מכוסים במסגרת השירותים הניתנים על ידי קופות החולים ופוליסות הבריאות הפרטיות הקיימות בשוק. בשל עלותם היקרה, מטופלים רבים שאינם יכולים לממן אותם מכיסם הפרטי נאלצים לוותר עליהם ולעבור ניתוחים קשים הדורשים אשפוזים ארוכים. 

אצלנו, בגל אלמגור, תוכלו לרכוש ביטוח בריאות פרטי עם כיסוי ביטוחי לטיפולים מחליפי ניתוח. הכיסוי הנ"ל יעניק לכם מענה לכל הטכנולוגיות הרפואיות הקיימות וגם לאלה שיפותחו בעתיד. הכיסוי מאפשר למבוטח להתייעץ עם רופאים מומחים לפני, במהלך ואחרי הטיפול מחליף הניתוח, לבחור את הרופא שיבצע את ההליך ואת המרפאה בה ירצה לעבור אותו ולקבל החזר על הוצאות הכרוכות בטיפול מחליף הניתוח – כגון תרופות או בדיקות מקדימות.

חשוב לומר, כי כאשר הנכם רוכשים ביטוח בריאות פרטי הנכם מוגנים מבחינה פיננסית, יש לכם שקט נפשי בעת קטסטרופות רפואיות וניתנת לכם יכולת לממן שירותי רפואה מתקדמים ביותר ללא כניסה ל"בורות כלכליים".

רוצים להיות רגועים ולהיות מבוטחים גם כאשר תידרשו לטיפולים רפואיים מתקדמים ויקרים ביותר? זה הזמן לרכוש פוליסת ביטוח בריאות בגל אלמגור!

פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם עם התאמת הפוליסה הישר למידות ולצרכים שלכם.
צוות גל אלמגור – קבוצה מבטחת