מדוע לעשות ביטוח דרך סוכנות ביטוח ולא דרך חברת ביטוח ישירה?

מאי 28, 2019
0 תגובות

מה ההבדל בין סוכנות לביטוח לבין חברות הביטוח השונות? לעיתים אנו מתבלבלים מבין השניים אך למעשה קיימים הבדלים רבים בהגדרות ובתפעול של סוכני ביטוח מול חברות ביטוח. על זאת נרחיב במאמר זה.

סוכנות ביטוח או חברת ביטוח, מה ההבדל ביניהם?

ההבדל הגדול והמהותי הוא שסוכנות ביטוח אינה חברת ביטוח. חברת ביטוח מוכרת מוצרי ביטוח, בין השאר, שהיא מנפיקה ואחראית. לעומתם, סוכני ביטוח משווקים את המוצרים השונים של חברות הביטוח ומתנהלים אל מול לקוחות הקצה – חברות, ארגונים ופרטיים. וכך, הלקוח נהנה ממגוון רחב של מוצרי ביטוח ממגוון של חברות ביטוח ויכול לסקור ולהשוות את המוצרים הטובים ביותר עבורו.

למה כדאי לעשות ביטוח דרך סוכן ולא דרך חברת ביטוח?

*חוסך כאב ראש – כשאנחנו רוצים לתבוע את חברת הביטוח נוכל לקבל הכוונה וסיוע מטעם סוכנות הביטוח. כולנו יודעים כי חברות הביטוח מחזרות אחרינו לפני רכישת הפוליסה אך בעת תביעה הם כבר יהיו הרבה פחות נחמדים אלינו. סוכנות הביטוח שלנו היא זו שתוכל לייעץ לנו בזמנים הללו.

*מוטיבציה– לסוכן יש תמריץ לייצג אתכם בצורה טובה ביותר. אם יש לכם יותר מפוליסה אחת אצלו, או שיש לכם ילדים וקרובים שיום אחד יצטרכו ביטוח, יש לכם יתרון גדול אצלו, הרבה יותר מאשר בחברת ביטוח גדולה.

*שירות אישי ואינטימי – כשאנחנו פונים אל סוכנות ביטוח המכירה אותנו ואת המשפחה כמו גם את הצרכים שלנו ברור שנזכה ליחס שונה שלא כמו השירות הקר והמרוחק של חברת הביטוח.

*מבחר – סוכנות ביטוח אינן מנפיקות מוצרי ביטוח משלהם כגון ביטוח רכב, חיים, סיעודי וכדומה אלא משווקת ומייעצות ללקוחות שלהם לגבי מוצרי הביטוח של חברות הביטוח, כאן נמצא ההבדל הגדול. סוכן הביטוח משמש מעין סופרמרקט של מוצרי ביטוח ומציע ללקוחותיו את מיטב מוצרי הביטוח של חברות הביטוח השונות.

*תנאים– סוכן ביטוח יכול להתדיין מול חברת הביטוח וכן להשיג ממנה הנחה בפרמיה, על סמך מה שהוא יודע שניתן על ידי חברות אחרות. הוא גם יידע טוב מכם להשוות בין הפוליסות, כך שההשוואה תהיה נכונה ואמיתית יותר.

*אובייקטיביות יחסית – סוכן הביטוח אובייקטיבי יחסית אל מול חברות הביטוח. הסוכן משווק מוצרי ביטוח רבים של כמה חברות ביטוח ולכן הוא יציע ללקוחותיו את המוצרים הכי טוב ומתאימים לצרכיו. מאחר וסוכנויות ביטוח ברוב המקרים אינן משווקות את כל חברות הביטוח ואת כל מוצרי הביטוח לכן יש להם אינטרסים מסוימים בלשווק מוצרים ספציפיים אבל לעומת חברת ביטוח הם נחשבים כאובייקטיביים יחסית ולא "מטעם".

*חוות דעת מקצועית – כלקוח של סוכן ביטוח, דלתו פתוחה בפניך להתייעצויות שונות בתחומי הביטוח השונים. לרוב האנשים עולם הביטוח הוא עולם זר ולא מובן לכן היתרון כלקוח של סוכן ביטוח הוא בזה שתמיד תוכל להתייעץ עם הסוכן שלך בנוגע לביטוחים אחרים, לקבל חוות דעת שונות וליהנות ממבצעים שונים שלא היית מקבלם בחברות הביטוח. סוכני ביטוח מקצועיים הן בעלי הכשרה ותעודות בתחום הביטוח ולעתים תכופות עוברים הסמכות, הדרכות וימי עיון מקצועיים התורמים ליכולתם המקצועית ולידע שלהם בתחום. כמו כל דבר אחר, יש סוכני ביטוח טובים ויש טובים פחות.

*פיזור גאוגרפי – ניתן למצוא סוכנויות לביטוח בכל רחבי ישראל. זהו יתרון משמעותי – תמיד תוכל להיפגש ולשוחח בארבע עיניים עם סוכן הביטוח שלך.

רוצים לדעת עוד ולרכוש ביטוח מסוכנות ביטוח?

פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם עם ביטוח המותאם אליכם.
צוות גל אלמגור – קבוצה מבטחת