למה צריך סוכן ביטוח אישי למרות המידע הרב שקיים באינטרנט?

יולי 9, 2019
0 תגובות

רבים מאיתנו מנהלים חלקים רבים מההתנהלות היומיות דרך האינטרנט אשר מספק לנו מידע רב ומעניק לנו אופציות רכישה רבות בצורה קלה. למרות זאת, חשוב לדעת כי מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח דרך סוכן ביטוח ולא דרך האינטרנט. כיום, רבים רוכשים לעצמם דרך האינטרנט פוליסות ביטוח במגוון תחומים מבלי שהם מבינים את המשמעויות של הביטוח ומה טווח הכיסוי בעת הצורך. על ידי רכישה זו נהנות חברות הביטוח מקהל צרכנים שרוכשים מוצרים חלקיים שאינם מכסים מגוון מקרים נפוצים ואתם כלקוחות חייבים להגן על עצמכם ככל הניתן ולכן מחובתכם לקחת לעצמכם סוכן ביטוח אמין ומקצועי שידאג לאינטרסים שלכם ולא להסתפק ברכישת פוליסה באינטרנט ללא כל ידע משמעותי שיעזור לכם.

מה תפקידו של סוכן הביטוח ולמה אנו זקוקים לו?

תפקידו של הסוכן הוא לנהל את המערכה עבור לקוחותיו, לעמוד בתווך בין חברת הביטוח ללקוח, תוך שהוא מאפשר למבוטחים שלו למצות באופן מקסימלי את הפוליסה שברשותם. ביטוח הוא תחום מסועף ומורכב, הכולל מגוון רחב של תכניות ביטוח המוצעות לנו בתחומים חשובים כגון רכב, פנסיה, עסק, בריאות ועוד. כל חברת ביטוח מציעה את התכניות שלה, עם היתרונות שלה לצד חסרונות של חברות אחרות מתחרות.

כשאדם מהיישוב מעוניין לרכוש פוליסה, הוא נמצא בעלטה. כמות האינפורמציה האינסופית המוצגת לו באתרי האינטרנט לפני רכישת הפוליסה, המושגים הלא מוכרים וההסברים המפורטים – כל אלו ועוד מקשים עליו בקבלת החלטה משמעותית זו. כתוצאה מכך, מבוטחים רבים לא טורחים להבין לעומק את תנאי הפוליסה וברגעי משבר הם מגלים שהפוליסה שרכשו לא מתאימה לצרכיהם והם עומדים מול שוקת שבורה בהתמודדותם כנגד חברת הביטוח.

למה חשוב לעשות ביטוח דרך סוכן ביטוח?

כשאנו מתמודדים עם סוגיות שונות בחיינו, אנו ניגשים למומחים בתחום. בעיה בריאותית? נלך לרופא מומחה; בעיות לימודיות? ניקח מורה פרטי; בעיות עם הרכב? ניגש למוסך מורשה. בתחום הביטוח, המצב לא צריך להיות שונה. כשרוכשים פוליסות ביטוח, אנו זקוקים לגורם מקצועי בעל ידע בתחום. אדם שמבין את הרכב הפוליסה ומודע למשמעות האותיות הקטנות, מי שלוקח בחשבון את הצרכים העתידיים של הלקוחות ואת ההשלכות של ההיסטוריה הרפואית. התנהלות ישירה מול חברת ביטוח אינה פשוטה: מילוי טפסים, ביורוקרטיה, בחינת זכאות ועוד. תפקידו של הסוכן הוא לנהל את המערכה עבור לקוחותיו, לעמוד בתווך בין חברת הביטוח ללקוח, תוך שהוא מאפשר למבוטחים שלו למצות באופן מקסימלי את הפוליסה שברשותם.

למה סוכן ביטוח עדיף על נציג שירות של חברת הביטוח?

כאשר אנו רוכשים פוליסת ביטוח מחברת ביטוח דרך האינטרנט ויש לנו בעיות או שאלות אנו פונים לנציג השירות של חברת הביטוח. אך עלינו לדעת כי פנייה לנציג שירות לא דומה כלל לשירות של סוכן ביטוח אישי. כשאנחנו עובדים ישירות מול נציג של חברת הביטוח אותו נציג חייב לדאוג קודם כל לאינטרס של חברת הביטוח. כמובן שישנם נציגים שיגדילו ראש ויתריעו בפנינו על כל האפשרויות שלנו אך יהיו גם כאלו שלא ואנחנו לא נדע את זה עד שיהיה כבר מאוחר. חשוב לזכור כי נציג של חברת הביטוח בעל כוונות טובות ומקצועי עדיין רואה רק את המוצרים הקיימים שלנו באותו חברה ואינו רואה את התמונה המלאה של מצב הביטוח שלנו.

נציג של חברת ביטוח לא בוחרים אך סוכן ביטוח כן ניתן לבחור! לכן, אנחנו נדאג לבחור בסוכן ביטוח מקצועי שמומלץ ע"י אנשים שאנו סומכים עליהם, סוכן שהוכיח את עצמו בעבר ואותו סוכן ישאל אותנו את השאלות הנכונות וידאג לדברים שבכלל לא ידענו שצריך לדאוג להם ואם לא ימצא חן בעינינו תמיד נוכל להחליף סוכן.

חשוב מאוד שתזכרו– האם בעת תביעה הייתם רוצים להתנהל לבדכם מול חברת הביטוח? כמו שצריך עו"ד מקצוען בבית משפט צריך סוכן מקצוען בעת תביעה!

רוצים לדעת עוד ולרכוש ביטוח דרך אחד הסוכנים שלנו?

פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם עם התאמת ביטוח המותאמת אליכם ובעזרת ליווי אישי של סוכני הביטוח שלנו.
צוות גל אלמגור – קבוצה מבטחת