לא רק למבוגרים: למה כדאי לכם לרכוש ביטוח סיעודי כמה שיותר מהר?

אוגוסט 28, 2019
0 תגובות

כאשר אנו שומעים את צמד המילים "ביטוח סיעודי", רבים מאיתנו בטוחים כי זהו ביטוח שרכישתו מאוד רחוקה מאיתנו ואין כל צורך בה בגיל צעיר. בניגוד למחשבה זו, חשוב לדעת כי ככל שאנו ממתינים יותר זמן ברכישת ביטוח זה- אנו נשלם עליו יותר ונקבל קצבת סיעוד מופחתת. רוצים לדעת עוד מדוע כדאי לרכוש ביטוח זה כמה שיותר מהר? קראו מאמר זה ותדעו. 

ביטוח סיעודי: מהו?

הרפואה המודרנית הצליחה להאריך את תוחלת החיים של האוכלוסייה. כתוצאה מכך, מתרבה אוכלוסיית הקשישים ויחד איתה אנו עדים לריבוי חולים סיעודיים שנזקקים לעזרה והשגחה צמודה על מנת לקיים את
שגרת חייהם תוך שמירה על כבודם. חשוב להבין כי עזרה לחולה סיעודי, בין אם ניתנת בבית החולה הסיעודי באמצעות עובד זר סיעודי ובין אם בבית אבות סיעודי, עולה סכומי כסף נכבדים.

למצב זו נועדה פוליסת הביטוח הסיעודי אשר מעניקה למבוטח בו מימון אשפוז סיעודי או טיפול סיעודי בבית במקרה של אובדן תפקוד עקב ליקוי בריאותי או תאונה. במקרים רבים, בשל תפקוד ירוד, נזקק החולה לעזרת הזולת בפעולות היומיומיות הבסיסיות ביותר. בנוסף לכך, כאשר אדם מגיע למצב סיעודי, עיקר הנטל הכלכלי ייפול בעיקר על בני המשפחה הקרובים וכשהעלויות יקרות מאוד, הביטוח הסיעודי של קופות החולים אינו מספיק. לכן, חשוב לרכוש ביטוח סיעודי בסוכנות ביטוח. 

כדאי לעשות ביטוח פרטי?

במקרה של חולה סיעודי, המדינה מטילה את האחריות העיקרית על הטיפול בו על בני משפחתו. זאת מכיוון שטיפול לא רפואי בחולה סיעודי אינו חלק מהשירותים של קופות החולים במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. לאחר בדיקה של מצב הבריאות של החולה, משרד הבריאות, משרד הרווחה, המוסד לביטוח לאומי וקופות החולים נותנים סיוע חלקי, והמעוניין בשירותים נוספים צריך לשלם על כך בעצמו. לכן, כדאי להיות מוכנים מבעוד מועד ולרכוש ביטוח סיעודי פרטי אשר יבטיח למבוטח לשמור על עצמאותו ולא להיות תלוי בבני משפחה או מכרים.

בעקבות כך שהנטל הכלכלי הכבד תחת חולה סיעודי נופל על בני המשפחה ולאור העובדה שהביטוח הסיעודי של קופות החולים לא מספיק כדי לטפל בחולה – כדאי לרכוש ביטוח סיעודי פרטי. ביטוח זה נועד להבטיח שאם יווצר מצב סיעודי חלילה, החולה הסיעודי לא ייפול לנטל על משפחתו ובה בעת יקבל טיפול הולם, באמצעות תשלום גמלה חודשית בסכום שבוטח בהתאם ליכולתו וצרכיו של המבוטח ולמשך כל חייו כחולה סיעודי ללא הגבלת תקופה.

רוצים לעשות ביטוח סיעודי פרטי? תעשו זאת עוד בגיל צעיר!

קודם לכן ציינו כי הפתרון לנטל הכלכלי שנוצר בעקבות חולה סיעודי הוא ביטוח סיעודי, אך מרבים מהציבור לא יודעים הוא שישנו סוד לרכישת הביטוח הזול ביותר. הסוד הוא לרכוש את הביטוח הסיעודי כשאנו ילדים, היות ואז נשלם את פרמיה הנמוכה ביותר לחברת הביטוח, את אותו הסכום אגב נמשיך לשלם גם כשנתבגר.

החזקת אדם סיעודי הנה הוצאה כלכלית כבדה שעלולה אף למוטט כלכלית משפחות. לרובנו קשה מאוד לחשוב על מצב בו חלילה אנו או יקירנו יהפכו לסיעודיים ונוטים לשייך מצב סיעודי לקשישים בלבד. אבל סיעוד הוא מצב שלצערנו יכול לקרות לכל אחד מאתנו בכל גיל וזאת עקב מחלה או תאונה. כאשר אנו רוכשים ביטוח סיעוד לילד אנחנו מאפשרים לו לחסוך ולהפסיק את התשלום לחברת הביטוח לאחר מספר שנים, תוך כדי יצירת קופת חסכון. למרות שהחוסך מפסיק לשלם לחברת הביטוח, במקרה וחלילה הוא יהפוך לסיעודי הוא ייהנה מקצבה חודשית קבועה מחברת הביטוח רק מאחר וחסך בשנות נעוריו.

לאור כל זאת, חשוב שתדעו כי ניתן לרכוש ביטוח סיעודי החל מגיל 3. תקופת הפיצוי נעה בין 5 שנים לכל החיים וסכום הפיצוי למבוטח מגיעה עד עשרות אלפי שקלים בחודש. לכן, חשוב לדעת כי רכישת ביטוח סיעודי אינו רק למבוגרים, אלא גם לילדים. 

רוצה ביטוח סיעודי פרטי במחיר הטוב ביותר כבר עכשיו? פנו אלינו, לגל אלמגור, ואנו נשמח לעמוד לרשותכם עם התאמת ביטוח המותאמת אליכם ובעזרת ליווי אישי של סוכני הביטוח שלנו.

חייג/י עוד היום 074-7506070
או מלא/י את הטופס שבצד ונחזור אליך בהקדם.

רוצה שקט נפשי אמיתי? השאר פרטים ונחזור אליך!

אנו מלווים מבוטחים למעלה מ-40 שנה