כמה עולה להיות חולה בישראל והאם יש דרך להתמודד עם זה?!

פברואר 26, 2019
0 תגובות

אף אחד מאיתנו אינו מעוניין להיות מאובחן במחלה. בטח ובטח כאשר מדובר במחלה קשה כדוגמת מחלת הסרטן. אבל, כידוע, הבריאות שלנו אינה בידינו אלא נתוני לחסדיו של האל. כאשר אדם מאובחן כחולה במחלה קשה, ברצונו לקבל את הטיפול הטוב ביותר ויהיה המחיר אשר יהיה. אבל, מהו אותו מחיר? 

כמה עולה להיות חולה בישראל?

ישנם מחלות אשר זוכות למענה במסגרת סל התרופות שבסבסוד המדינה, אך סל זה הנו קטן ומצומצם למדי ואנו לא נרצה להסתמך על המזל בכל הקשור לבריאות שלנו. במרבית המחלות, נוכל לקבל טיפול חלקי בבתי החולים ואו דרך קופות החולים בהתאם לסוג הכיסוי שרכשנו. אבל כאשר מדובר במחלות קשות, העניינים מסתבכים והופכים ליקרים במיוחד.

נתחיל בקצת רקע, בישראל מאובחנים מידי שנה למעלה מ-30,000 חולים נוספים במחלת בסרטן. חולים אלו מצטרפים למאות אלפי ישראלים המתמודדים יום יום ושעה שעה עם מגוון מחלות קשות נוספות. הטיפול במחלות קשות דורש כסף והרבה:

עלויות ישירות לטיפול במחלה קשה:

הטיפול במחלות קשות דורש לרוב אשפוזים ארוכים, נטילת תרופות יקרות וכמובן צוות טיפולי המלווה את החולה. במקרים רבים, מלבד הטיפול הרפואי, על החולה לסגל לעצמו אורך חיים אחר הכולל מאכלים ייחודיים, על החולה לממן נסיעות במונית או באמבולנס לבית החולים, רכישה והתקנה של ציוד יקר ערך בבית החולה ועוד ועוד..

סך העלויות הישירות לטיפול במחלה קשה נאמדות במאות אלפי שקלים בממוצע. במקרים בהם החולה מעוניין לזכות בטיפולים חדשניים כדוגמת תרופה מותאמת אישית ואו טיפולים מחליפי ניתוח, הרי שעלויות הטיפול יכולות לזנק ולהגיע גם למיליוני שקלים. 

עלויות עקיפות בטיפול במחלה קשה:

את העלויות הישירות ניתן לחשב ולסכם במספרים. אך את העלויות העקיפות של מחלה קשה לא ניתן לאמוד עד לאחר החלמתו של החולה. במסגרת עלויות אלו, יש לחשב את אובדן כושר העבודה של החולה ומספר רב של קרובים לו שנדרשים ללוות את החולה יום יום ואף הם לעתים מפסידים זמן יקר ערך בעבודה ומכך שנפגעים כלכלית.

הערכות מדברות על כך שמחלה קשה גוררת ירידה של כ-70% מהכנסת משק הבית הישיר וירידה של כ-30% מהכנסות משק הבית העקיף (אחים, הורים) וגם ירידה בהכנסה יכולה להביא לפגיעה קשה במשפחה.

איך מתמודדים עם הלא נודע?

אנו לא רוצים לחלות במחלות, אך מאחר ואין לנו כל שליטה על כך, חשוב מאוד לרכוש פוליסת ביטוח מחלות קשות ופוליסה זו צפויה לעמוד לרשותנו בעת הצורך לממן את כלל ההוצאות ועד גובה מיליוני שקלים רבים. כך אתם יודעים שבעת הצורך (שלא יידרש!) אתם ומשפחתכם תזכו לרפואה הטובה והעדכנית ביותר ומבלי שכל המשפחה תיפול חלילה יחד עם החולה.


רוצים שאנו בגל אלמגור נעזור לכם לקבל את השקט הנפשי המיוחל? מעוניינים לדעת שביכולתכם לעקוף את התורים ולהגיע הישר לרופא המומחה ביותר ובזמן אמת? פנו אלינו ונשמח לעזור לכם לרכוש פוליסת ביטוח בהתאמה אישית למידות שלכם!

לקבלת הצעה אטרקטיבית המתאימה לצרכיך, חייג/י עוד היום 074-7506070
או מלא/י את הטופס שבצד ונחזור אליך בהקדם.