הכירו את הדור הבא ברפואה: תרופה בהתאמה אישית

מרץ 26, 2019
0 תגובות

הרפואה המודרנית מתקדמת ללא הרף. הדבר הבא של עולם הרפואה הוא התרופות הגנטיות שהמינון בהן נקבע בהתאמה אישית לכל חולה והיא יכולה אף לרפא את חולי הסרטן!

מהי תרופה בהתאמה אישית?

כל אחד מאיתנו הוא יצור ייחודי ומיוחד, עם מטען גנטי שונה וגנים אחרים. השונות בגנים שלנו גורמת לנו להגיב באופן אחר למחלות זיהומיות, מחלות דלקתיות, להיות בעלי סיכון משתנה למחלות לב, לסרטן וסוכרת, ובעצם להשפיע השפעה מכרעת על כל מרכיבי הבריאות שלנו. יתר על כן, חשוב לציין כי גידולים ממאירים נבדלים זה מזה בשינויים הגנטיים שהם עוברים בתהליך ההתמרה לממאירות. שינויים גנטיים אלו משפיעים על אלימותו של הגידול, יכולת החלוקה שלו, הסיכון להתפתחות של גרורות מרוחקות, ותגובה של תאי הגידול לטיפולים שונים – כימיים וביולוגים.

על כן, בשנים האחרונות החלו לבצע בדיקות מותאמות אישית אשר נועדו להתאים את הטיפול לחולה ולגידול הספציפי שלו. הטיפול האישי הינו תחליף למצב העכשווי בו ניתן טיפול אחיד לכל החולים הסובלים מאותה מחלה ממאירה. טיפולים כאלv כבר נכנסו לשימוש נרחב בסרטן שד, סרטן מעי גס וגם סרטן ערמונית. מיפוי של כמה עשרות גנים הקשורים לדרגת הממאירות מאפשר חיזוי של התועלת של טיפול כימי משלים שניתן לחולים, למשל לאחר ניתוח להסרת הגידול. בדיקות אחרות מאפשרות חיזוי של תגובת הטיפול לתכשירים כימותרפיים ספציפיים ולתרופות ביולוגיות, הפועלות כנגד אתרים ושינויים ממוקדים בגידול.

במה התרופה בהתאמה אישית מועילה?

התרופות החדשות מצליחות לרפא את החולה מבלי לפגוע ביתר גופו ומבלי לקחת סיכונים נוספים כתופעות לוואי והחלשת הגוף אשר קיימים בתרופות ההמוניות. יתר על כן, הייחודיות שבתרופות בהתאמה אישית הן שניתן להקנות לגוף יותר כוח להילחם במלחמה על ידי זיהוי נקודות החזקה והחולשה של הגוף וכן סיוע לגוף להילחם בכוחות עצמו. בשונה מכימותרפיה או טיפולים אחרים שמחסלים את המחלה אך יחד עמה פוגעים בגוף ולעתים פגיעה כה חמורה שיכולת ההתאוששות נפגעת, בתרופות הגנטיות ישנו טיפול ממוקד במוקדי המחלה.

מתי נוכל ליהנות מהפלא החדשני?

כיום, רק בעלי כיסים עמוקים יכולים להרשות לעצמם להשקיע בין מאות אלפי דולרים ועד מיליוני דולרים על תרופה במינון בהתאמה אישית. אבל, ככל שהשנים יחלפו, עוד ועוד תרופות מסוגים אלו ייכנסו לשימוש רחב יותר ועלויות הטיפול בהם ירדו משמעותית ולרמות סבירות יותר. כדי ליהנות מתרופות אלו בטרם יחלפו עשרות שנים, יש להצטייד בפוליסת ביטוח הכוללת כיסוי לתרופות גנטיות. פוליסות אלו הן הדרך שלנו לבטח את עצמנו ולדעת שחס ושלום במידת הצורך נוכל ליהנות מפירות הרפואה המתקדמת ביותר בעולם מבלי לפשוט רגל. על כן, על מנת שתהיו רגועים ולא תפשטו רגל כאשר תצטרכו טיפול חדשני מעין זה, כדאי לכם לעשות ביטוח בריאות הכולל תרופות בהתאמה אישית. 

רוצים לחיות טוב יותר? רוצים חיים ארוכים יותר? רוצים להיות רגועים? זה הזמן לרכוש פוליסת ביטוח בריאות בגל אלמגור!

פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם עם התאמת הפוליסה הישר למידות ולצרכים שלכם.
צוות גל אלמגור – קבוצה מבטחת