ביטוח תכולה לדירה: מהו כולל ולמה חשוב לעשות?

יוני 19, 2019
0 תגובות

כולנו יודעים שדירה היא אחד הנכסים החשובים בחיינו, אם לא הכי חשובה. לצד זה, בתוך הדירה, שבבעלותנו או לא, ישנם חפצים יקרי ערך וזיכרונות החשובים לנו מאוד. על כן, לצד ביטוח מבנה הדירה יש לדעת כי חשוב מאוד לרכוש ביטוח לתכולת הדירה. אם כן, מה ביטוח זה כולל ולמה חשוב שנדע שצריך לרכוש פוליסה זו? על כל זאת יורחב במאמר הבא. 

ביטוח תכולה לדירה: למה חשוב לעשות?

ביטוח תכולה לדירה מעניק תחושת בטחון לבעל הנכס, שכן הוא יודע כי קיים כיסוי ביטוחי לכל סיכון שעלול להיגרם לדירה, רכושה ואורחיה. ביטוח תכולה מהווה הגנה מפני נזקים העלולים להיגרם. הנזקים השכיחים ביותר הינם: פריצה, גניבה, שריפה, נזקי טבע כמו רעידת אדמה, נזקי מים ואינסטלציה, נזקי גוף ורכוש לצד ג'. חשוב שתדעו כי תכולת הדירה היא כל דבר וחפץ הנמצאים בדירה, והינם בבעלותם, בחזקתם או באחריותם של המבוטח או בני משפחתו.

ביטוח תכולה לדירה: מה הוא כולל?

ביטוח תכולה לדירה נותן כיסוי במקרים של שריפה, נזקי טבע, גניבה, שוד, פריצה, התפוצצות, רעידת אדמה, הצפה וכדומה. כמו כן, הוא כולל ביטוח חבות מעבידים לעובד משק הבית. אם עובד נפגע בגלל רשלנות של המעביד, הוא מקבל בפוליסה את ההשלמה של הנזק שנגרם, פחות הסכום שקיבל מביטוח לאומי שמשלם 75% מהשכר. ביטוח זה כולל באופן אוטומטי גם ביטוח צד שלישי של עד חצי מיליון שקל.

שווי תכולת הדירה נקבע עם שמאי מטעם חברת הביטוח ולפי הצהרת המבוטח. גובה הפרמיה החודשית נקבע לפי שווי התכולה ולפי רמת ואופי הסיכון. לדוגמה עלות ביטוח תכולת דירה באזור שמועד לפריצות תהיה גבוהה יותר, ואילו ביטוח דירה בקומה גבוהה תהיה זולה יותר לעומת ביטוחה בקומת קרקע, שבה קל יותר לפרוץ לדירה.

חשוב לדעת: למי מתאים לעשות ביטוח תכולה לדירה?

חשוב לדעת כי כאשר מדברים על ביטוח לדירה או על ביטוח תכולה לדירה, רבים נוטים לחשוב שביטוחים אלה רלוונטיים רק לבעלי הנכס, אך זוהי טעות מרה. כמובן שבעלי דירות קרקע חשוב יותר שהם ירכשו ביטוח לתכולת דירה מכיוון שבהן יש סיכוי גבוה יותר לפריצות, אמנם לצידם גם מי שגר בשכירות מומלץ לו לרכוש ביטוח לתכולת דירה מכיוון שביטוח זה מכסה לא רק את התכולה, אלא גם נזקים לצד ג'.

רוצים לדעת עוד ולרכוש ביטוח תכולה לדירה מסוכנות ביטוח?

פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם עם ביטוח המותאם אליכם.
צוות גל אלמגור – קבוצה מבטחת