ביטוח שמשות וגרירה- למה צריך?

יוני 11, 2019
0 תגובות

כחלק מביטוח הרכב, חברות הביטוח מציעות להרחיב את הפוליסה ולרכוש גם ביטוח המכסה גם את שירותי הדרך והגרירה וגם תיקון שמשות בעת הצורך. האם שמשות הרכב מוגדרות על ידי חברות הביטוח בנפרד מהרכב? האם יש צורך ברכישת ביטוח שמשות וגרירה? על כל זאת נרחיב במאמר הבא.  

ביטוח שמשות וגרירה: אודות

התדירות בה שמשות הרכב נשברות נדירות לעומת הפעמים בהן יש תקר בגלגל. שמשות הרכב יכולות להישבר מאבן שנפלה ממשאית, מפורץ שנכנס אל הרכב או אפילו מפגיעות טבע. בגלל מגוון הסיכונים הקיימים וערכו הכספי הגבוה של הרכב, המענה הטוב ביותר על סיכונים אלו הוא ביטוח וזאת לצד נהיגה זהירה של נהג הרכב. 

ביטוח שמשות וגרירה ניתן להוספה לביטוח הרכב המקיף וביטוח צד ג'  וזאת בדומה לכיסויים אחרים המאפשרים גמישות והתאמה אישית לצרכים של הלקוחות. למרות ששמשות המכונית, הקדמיות, האחוריות והצדיות, מוגדרות כחלק מתקן יצרן הרכב ומכאן שמכוסות בפוליסות ביטוח הרכב, מציעות חברות ביטוח הרכב בישראל אפשרות לרכישת כיסוי נפרד המיוחד להחלפה בעת שבר של אחת השמשות ברכב וזאת לצד שירותי גרירה אשר יאספו את הרכב ויגררו אותו למוסך לאחר  שיוודאו כי הרכב לא יכול לנסוע על הכביש וזה תלוי בסוג השמשה שנשברה ובמידת השבר. בהתאם לתקנות התעבורה בישראל אסור לנהוג ברכב אשר לו סדק הפולש לאורך השמשה וחברות הביטוח לוקחות זאת בחשבון.

מה מכיל ביטוח שמשות וגרירה?

בכל מקרה של שבר בשמשה וללא קשר לגובה ההשתתפות העצמית בפוליסה אליה מצטרף הכיסוי, יקבל המבוטח שירות החלפת שמשות ללא תשלום נוסף. השמשה שתותקן ללקוח בכיסוי זה, הינה שמשה חליפית בעלת תו-תקן, מאותו סוג, טיב ואיכות של השמשה השבורה. כל מקרה ואין אפשרות למצוא שמשה תואמת, ישתמש נותן השירות בשיקול דעתו – ברכב שגילו עד שנתיים, תוחלף השמשה בשמשה חליפית חדשה או מקורית לפי החלטת נותן השירות. 

בנוסף לכך, על-פי סוג השמשה שנשברה ורמת השבר, ייתכן וישלח ללקוח ,המבוטח בביטוח שמשות וגרירה, שירותי גרירה אשר יאספו את הרכב ויקחו אותו למוסך הקרוב שעובד לצד חברת הביטוח.

מעבר לעובדה שהתיקון של השמשה יתבצע ללא כל השתתפות עצמית מצדכם, חשוב מאוד לדעת שהפעלת הכיסוי לא תחשב כתביעה בעבר הביטוחי שלכם ועקב כך התביעה לא תגרום להתייקרות הפוליסה בעת חידושה.

למה צריך ביטוח שמשות וגרירה?

בפועל, השמשות ברכב אינן מוגדרות כחלק נפרד ממנו, אז מדוע אם כך צריך את ביטוח השמשות? ביטוח הרכב המקיף לא מספיק?

התשובה היא- השתתפות עצמית. בכדי להחיל את תשלום התיקון על הביטוח, אנו נידרש לשלם השתתפות עצמית בהתאם לקבוע בהסכם עם החברה המבטחת. סכום זה, יכול לעיתים להיות אף כפול ממחיר התיקון, מה שהופך אותו ללא כדאי עוד לפני שקלול פרמיית הביטוח לשנה הבאה שיהיה גדול יותר. אז מה עושים? רוכשים ביטוח שמשות וגרירה אשר מכסים את תיקון השמשות. 

רוצים לרכוש ביטוח שמשות וגרירה ולהיות רגועים במקרי שבר בשמשה לא תשתתפו כלל בעלות התיקון?

פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם עם ביטוח המותאם אליכם.
צוות גל אלמגור – קבוצה מבטחת