ביטוח צמ"ה (ציוד מכנסי הנדסי): כל מה שצריך לדעת

אוקטובר 29, 2019
0 תגובות

קבלנים וגורמים תעשייתיים רבים לא יכולים לבצע את עבודתם ללא שימוש בציוד מכנסי הנדסי (שנכתבים בקיצור- צמ"ה). ציוד זה כולל כלים המבצעים הובלה ושינוע של פריטים, הרמה של חפצים כבדים לגובה וביצוע עבודות הנדסה אזרחית כגון בנייה, עבודות פיתוח ועבודות עפר. על כן, כל קבלן כזה או אחר יודע כי אם אחד מהכלים הללו נפגע, נגנב או התקלקל – שגרת הפעילות בשטח משתבשת ואף גורמת לפגיעה כלכלית. לפיכך, חשוב מאוד לבטח את הכלים הללו בביטוח צמ"ה. רוצים לדעת פרטים נוספים אודות ביטוח זה? קראו מאמר מאמר זה ותוכלו לדעת. 

ביטוח צמ"ה: אודות

ביטוח צמ"ה (ציוד מכנסי הנדסי) הינה פוליסת ביטוח לעסקים, המעניקה כיסוי מפני מבחר סיכונים הקיימים לציוד מכני הנדסי, כגון: מנופים, משאבות בטון, טרקטורים, מחפרים, מפזרות אספלט וכדומה. במקרים של נזק פתאומי ובלתי צפוי לציוד או אובדן בעקבות פריצה או גניבה, מעניקה הפוליסה פיצוי כספי חד-פעמי בגין הנזק, ובכך מאפשרת הגנה בפני הפסדים כספיים גדולים העלולים להיגרם בשל העלויות הגבוהות של ציוד זה.
פוליסת ביטוח צמ"ה מיועדת בעיקר לקבלנים המבצעים עבודות קבלניות שונות, כגון: עבודות תשתית, פיתוח ובנייה ובבעלותם ציוד מכני הנדסי כבד, העומד בפני סיכונים רבים של נזקים שונים העלולים להיגרם לציוד.

מתי רוכשים ביטוח צמ"ה?

ישנם צרכים ושימושים מגוונים בגינם נדרש לרכוש את פוליסת ביטוח הצמ"ה:

  • פרויקט קבלני: כלי הציוד המכני הנדסי במקרים כאלה משמשים בעיקר באתרי בנייה ובפרויקטים קבלניים אחרים כמו בניית בניינים, הקמת מסילות רכבת, סלילת כביש וכדומה.
  • ציוד קבוע: ישנו ציוד מכני הנדסי הנמצא והמאוחסן דרך קבע במפעלים, מחסנים, מפעלי מזון ורשתות שיווק לרבות ציוד הרמה, ציוד הנפה, רמפות וכדומה.
  • עיריות ומועצות מקומיות: ביטוח צמ"ה מתאים גם לרשויות המוניציפליות בביטוח ציוד הנדסי אשר עובדי העירייה עושים בהם שימוש, כגון:  ציוד לגיזום עצים ומטאטא כבישים. 
  • ציוד חקלאי: ביטוח צמ"ה מתאים גם לביטוח ציוד מכני בענף החקלאות, לרבות ציוד השקייה, ציוד קטיף, מנערת, ציוד גרירת עגלות, ציוד גיזום ודישון, מדשנות, מרססים, מעגלה, דיסקוס ועוד.

מדוע מומלץ לרכוש מבעוד מועד ביטוח צמ"ה?

כאשר הנכם רוכשים ביטוח צמ"ה הנכם מוגנים מבחינה פיננסית, יש לכם שקט נפשי בעת תקלות ובלתי צפויות הקשורות לציוד ההנדסי שלכם. רכישת פוליסת ביטוח זה חוסך כאב ראש כלכלי כאשר כלי העבודה החשובים ביותר לקבלן נפגעים או מושבתים. 

רוצים לבטח את הציוד ההנדסי שלכם? פנו אלינו, לגל אלמגור, ונשמח לעמוד לרשותכם עם התאמת הפוליסה הישר למידות ולצרכים שלכם.

חייג/י עוד היום 074-7506070
או מלא/י את הטופס שבצד ונחזור אליך בהקדם.

רוצה שקט נפשי אמיתי? השאר פרטים ונחזור אליך!

אנו מלווים מבוטחים למעלה מ-40 שנה