ביטוח עסק: למה צריך ומהו כולל?

יוני 5, 2019
0 תגובות

במגוון הביטוחים המשווקים כיום על-ידי חברות הביטוח, ישנו גם ביטוח עסק. ביטוח זה מעניק לבעלים את כל הכיסויים האפשריים לעסק שלו אשר חשוף לסכנות רבות כמו דליקה, פריצה, נזקי מזג אוויר ועוד. יתר על כן, ביטוח זה מעניק גם כיסוי במקרה של תביעת צד שלישי של אדם שנפצע בשטח העסק. רבים מבעלי העסקים עושים ביטוח זה על מנת שכל הסיכונים העומדים בפני העסק שלהם לא ישביתו אותם ויפגעו במקור הפרנסה שלהם. לאור כל זאת, נשאלת השאלה מה כלל הכיסויים הנמצאים בביטוח מסוג זה והאם בעלי העסקים חייבים לרכוש ביטוח זה? על כל זאת נרחיב במאמר הבא. 

ביטוח עסק: למה חשוב לעשות?

כיום, לרוב העסקים יהיה קשה עד בלתי אפשרי להתאושש מנזק רציני, כמו נזק שריפה, נזק מים, נזק פריצה. היום ישנה מודעות רבה של בעלי העסקים לביטוח עסק ורובם דואגים לבטח את עצמם עם הכיסוי המתאים. חשוב לציין כי מומלץ מאוד לבצע כיסוי ביטוחי עוד לפני פתיחת העסק וישנם אופציות רבות, לכן חשוב מאוד לפנות לחברת ביטוח שתוכל לייעץ לך מה הביטוח המתאים לך. העסקים אשר רוכשים פוליסה זו מגוונים, כגון: משרדים, מרפאות, מפעלים, משרדים, חנויות, קליניקות, מסעדות, מפעלים, ומוסכים.

לכל עסק ישנם צרכים ביטוחיים שונים ומגוונים. רוב חברות הביטוח מתאימות אישית את הפוליסה לסוגי העסק, לענף ולצרכים הייחודים של העסק. הפתרונות מותאמים לתאגידים, חברות בינוניות, חברות קטנות ועצמאים, ולכל הסקטורים העסקיים. למעשה, ביטוח לעסקים מאפשר התאמה אישית של רכיבי הביטוח לצרכי העסק, בהתאם לסוג העסק ולרמת הסיכון בה הוא נמצא.

ביטוח לעסקים: אילו כיסויים כלולים?

ביטוח עסקים נועד לכסות את בית העסק כנגד סיכונים שונים, בכפוף לסוג הביטוח שנרכש. ביטוח עסק מורכב מכמה פרקים עיקריים המכסים את רכוש העסק ואת חבויותיו כלפי צד שלישי ועובדיו. בנוסף, חשוב לדעת כי ביטוח העסק מודולרי, כלומר שניתן לכלול חלק מהכיסויים ולוותר על אחרים.

הפרקים העיקריים לכיסוי העסק כוללים ביטוח מבנה העסק, ביטוח תכולת העסק, ביטוח צד שלישי וביטוח חבות מעבידים. בנוסף אליהם ישנם כיסויים נוספים שניתן להוסיף בהתאם לצורך ולמהות העסק .

  • ביטוח מבנה העסק: מכסה את קירות העסק כולל נספחי מבנה, כנגד מגוון סיכונים שהבולטים שבהם הינם: אש, התפוצצות, נזקי טבע ורעידת אדמה.
  • ביטוח תכולת העסק: מכסה את תכולת העסק ברוב המקרים על בסיס כל הסיכונים, דהיינו בפני כל נזק תאונתי ובלתי צפוי, כולל, בין היתר נזקי אש, פריצה, נזקי טבע ורעידת אדמה.
  • ביטוח צד שלישי: מבטח את אחריות העסק לנזקי רכוש וגוף לצד שלישי.
  • ביטוח חבות מעבידים: מכסה את אחריות העסק בגין פציעת עובד תוך כדי ועקב עבודתו.

כפי שצוין קודם לכן, על מנת להתאים לכל עסק את הכיסוי הביטוחי המתאים לו ביותר, ישנם כיסויים נוספים שניתן להוסיף בהתאם לצורך ולמהות העסק:

  • ביטוח עבדן הכנסות – מכסה את בית העסק כנגד הפסדים הנובעים מהפרעה לפעילות השוטפת של העסק בעקבות נזק לרכוש המבוטח. ביטוח הרכוש הסטנדרטי מאפשר לבעל העסק לתקן את נזקיו ולרכוש תכולה חדשה, אך עד לתיקון הנזקים ורכישת הציוד והסחורה, העסק עלול להיות מושבת באופן מלא או חלקי והכנסותיו תיפגענה בהתאם. בדיוק לשם כך נועד כיסוי אבדן רווחים.
  • ביטוח כספים – מכסה את כספי העסק בעת הימצאם בבית העסק או בעת העברתם אל הבנק. ניתן להרחיב את הכיסוי בתנאים מסויימים ובאופן זמני גם לביתו של בעל העסק.
  • ביטוח סחורה בהעברה – מכסה סחורה וציוד בעת העברתם בכלי רכב אל ומהעסק.

ביטוח לעסקים בהתאמה אישית: 

סוכן ביטוח מקצועי יידע לתפור עבורך את החבילה המתאימה לך, בין אם מדובר בביטוח עסק קטן ובין אם מדובר בעסק גדול בעל מספר סניפים. לכל עסק יש את הצרכים שלו. אנו, בגל אלמגור, כסוכני ביטוח ותיקים ומקצועיים מזה כ- 40 שנים, נדע להתאים את הביטוח לצרכי בעל העסק וכך נבטיח לו כיסוי הולם שיוכיח עצמו בעת הצורך מצד אחד וימנע ממך תשלום כספים מיותרים לחברת הביטוח בגין כיסויים בלתי נדרשים או מתאימים מהצד השני.

פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם עם ביטוח המותאם אליכם.
צוות גל אלמגור – קבוצה מבטחת