ביטוח עבודות קבלניות: למי מיועדת פוליסה זו ומהי כוללת?

ספטמבר 10, 2019
0 תגובות

כאשר מדובר בעבודות קבלן הכוללות הקמת מבנים או שיפוצים, ישנם סיכונים רבים וקיימת סבירות גבוהה לפציעות של העובדים. לכן, הוקמה פוליסת הביטוח ביטוח עבודות קבלניות, אך למי מיועדת פוליסה זו ומהי כוללת? אם ברצונכם לדעת זאת ועוד- קראו מאמר זה. 

ביטוח עבודות קבלניות: מהו?

ביטוח עבודות קבלניות הינה פוליסה אשר נועדה לבוח עבודות בנייה ועבודות הנדסה אזרחית. עבודות בנייה כוללות עבודות מכל הסוגים , החל מבניית בית מגורים פרטי ועד בניית גורד שחקים למגורים ועסקים. לעומת זאת, עבודות הנדסה אזרחית כוללות עבודות פיתוח, סלילה, תשתיות וכדו'.

ביטוח עבודות קבלניות נועד להגן ולכסות את פרוייקט הבנייה מכל הבחינות ועל כל הגורמים המעורבים בו, משלב המדידות והעליה לשטח ועד לשלב המסירה למזמין העבודה. הכיסוי מטפל הן ברכוש, כלומר חומרי בניין, ציוד ועלות העבודות והן בשני סוגי חבויות הנלוות אליו: אחריות כלפי צד שלישי ואחריות חבות מעבידים. 

ביטוח עבודות קבלניות: למי הוא מיועד?

פוליסת ביטוח עבודות קבלניות מיועד לכל הגורמים אשר מיועדים להיות בעלי פרויקט בנייה מסוים. הפוליסה פונה ומיועד לקהל הבא:

 • קבלן ראשי בפרויקט
 • קבלן משנה בפרויקט
 • יזם/ מזמין עבודה
 • הבונה או המשפץ הפרטי
 • בעלי מקצוע נוספים בענף הבנייה והיזמות

אילו סוגי פוליסה יש ומהם כוללים?

בכל הקשור לביטוח לעבודות קבלניות ישנם שני סוגי פוליסות קיימות:

 • פוליסה על בסיס פרוייקט – פוליסה זאת מבטחת פרוייקט יחיד.
 • פוליסה פתוחה – פוליסה זאת מכסה את כל הפרוייקטים שהחלו במהלך תקופת הביטוח, גם אם הם מסתיימים לאחר תקופת הביטוח של הפוליסה.

בנוסף, חשוב לדעת כי פוליסת ביטוח עבודות קבלניות מחולקת לשלושה פרקים עיקריים:

1. ביטוח העבודות – פרק זה מכסה את העבודות על בסיס כל הסיכונים, כלומר כל נזק לעבודות שאיננו מוצא מכלל כיסוי הבטוח כמו נזק אש למשל. לפרק זה ניתן לרכוש הרחבות, כגון: נזקי פריצה, גניבה וזדון אשר מותנים בקיום שמירה באתר העבודות. הרחבה נוספת שניתן לרכוש הינה כיסוי נזקי טבע ורעידת אדמה.

הרחבות נפוצות נוספות לכיסוי הניתנות בדרך כלל ללא חיוב:

 • כיסוי פינוי הריסות – לכיסוי ההוצאות לפינוי הריסות מאתר העבודות בעקבות נזק.
 • כיסוי לרכוש סמוך ו/או רכוש עליו עובדים – הרחבה זאת מבטחת רכוש של המבוטח הסמוך למקום ביצוע העבודות או מתחת להן. לדוגמא, מבוטח המעוניין להוסיף קומה לביתו צריך לכלול הרחבת רכוש עליו עובדים על מנת שנזק למבנה הקיים עליו עובדים יכוסה. מאחר שהמבנה הקיים שייך למבוטח, הוא איננו נחשב לצד שלישי.
 • מתקנים וציוד קל לכיסוי מתקנים המובאים לאתר.
 • מבני עזר המוקמים באתר למטרות ביצוע העבודות.

2. ביטוח צד שלישי- פרק נוסף בפוליסה הינו ביטוח צד שלישי המכסה את אחריות הקבלן בגין נזקי גוף ורכוש לצד שלישי. חשוב לומר כי חיוני שגבולות האחריות בפרק צד שלישי יהיו הולמים לסיכון.

3. ביטוח חבות מעבידים- ביטוח זה מכסה את אחריות הקבלן כלפי עובדי הפרויקט הנפגעים תוך כדי ועקב ביצוע העבודות. כל עובדי הפרויקט מבוטחים, כשהפרמיה נקבעת כשיעור משווי העבודות בלי להתחשב במספר העובדים. הפרמיה לפוליסת ביטוח עבודות קבלניות מתבססת על כמה פרמטרים, כאשר הראשיים שבהם הינם: סוג העבודות, תקופת ביצוע, שווי העבודות, ההרחבות המבוקשות, גבולות האחריות המבוקשים בביטוח צד שלישי.

רוצים לעשות ביטוח עבודות קבלניות? פנו אלינו לגל אלמגור 

אם הנכם זקוקים לביטוח אשר יגן עליכם, על הפרויקט שלכם ועל העובדים שלכם, הנכם מוזמנים לפנות אל הסוכנים שלנו אשר ישמחו לעמוד לרשותכם בעזרת ליווי אישי. 

חייג/י עוד היום 074-7506070
או מלא/י את הטופס שבצד ונחזור אליך בהקדם.

רוצה שקט נפשי אמיתי? השאר פרטים ונחזור אליך!

אנו מלווים מבוטחים למעלה מ-40 שנה