ביטוח סיעודי: מדוע כדאי לרכוש פוליסה זו כבר בגיל צעיר?

נובמבר 27, 2019
0 תגובות

כאשר אנו שומעים על פוליסת ביטוח סיעודי, רבים מאיתנו בטוחים כי זוהי פוליסת ביטוח שאנו צריכים לרכוש רק כאשר אנו קרובים לגיל זקנה ושאין כל צורך בה בגיל צעיר. בניגוד למחשבה זו, חשוב לדעת כי ככל שאנו ממתינים יותר זמן ברכישת ביטוח זה- אנו נשלם עליו יותר ונקבל קצבת סיעוד מופחתת. רוצים לדעת עוד מדוע כדאי לרכוש ביטוח זה כמה שיותר מהר? קראו מאמר זה ותדעו. 

ביטוח סיעודי לצעירים: מהו ביטוח זה?

פוליסת ביטוח סיעודי הנה כיסויי ביטוחי שנכנס לתוקף במקרים חריגים בהם האדם המבוטח אינו יכול לטפל עוד בעצמו (באופן יחסי ואו בכלל לא) ונדרש לטיפול של גורם זר סביב לשעון כדי להבטיח את המשך קיומו. ברוב המקרים, כאשר אנו שומעים על אדם שנמצא במצב סיעודי אנו ישר חושבים שמדובר באדם זקן שזקוק לעזרתם של מטפלים אישיים, ואכן, במקרים רבים אנשים אלו נמצאים במצב סיעודי, אך חשוב להבין שלא רק זקנים הופכים לסיעודיים.  להלן כמה פרטי מידע שחשוב שתדעו:

  1. גם צעירים נדרשים לביטוח סיעודי במקרים של תאונות דרכים, פציעות חמורות ועוד.
  2. מבוגרים נדרשים כיום בביטוח סיעודי יותר מאי פעם עם העלייה בתוחלת החיים.
  3. לגיל רכישת הפוליסה לראשונה יש משמעות אדירה לגובה עלויות הביטוח לאחר מכן.

כדי להבין לעומק מדוע ישנה חשיבות משמעותית לרכוש ביטוח סיעודי בגיל צעיר ונרחיב על כך.

ביטוח סיעודי: המשמעות של הפוליסה

לפי כל המחקרים, תוחלת החיים שלנו, הצעירים צפויה להיות ארוכה משמעותית מאלו של הורינו. הערכות מדברות על כך שבכל עשור שחולף אנו מרוויחים תוחלת חיים של שנה נוספת. זאת כמובן בעזרת טכנולוגיות מתקדמות ובעזרת טיפולים חדשים למגוון סוגי מחלות.

במקביל, עוד ועוד צעירים מגלים שסיעוד אינו בהכרח דבר כה זר גם לצעירים. מספיקה פציעה קלה בפעילות ספורטיבית (מרתון/כדורגל) ואו תאונת דרכים לא עלינו, כדי לגרום לכך שאדם שהיה בריא עד אתמול, נדרש לתמיכה של בני משפחה וחברים לתקופה קצרה ואו אפילו ארוכה ויש לכך עלויות רבות ועל כך במאמר אודות: כמה עולה להיות חולה בישראל?

חשוב להבין את המשמעות של אדם שמגיע למצב "סיעודי". במקרה של חולה סיעודי, המדינה מטילה את האחריות העיקרית על הטיפול בו על בני משפחתו. זאת מכיוון שטיפול לא רפואי בחולה סיעודי אינו חלק מהשירותים של קופות החולים במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. לאחר בדיקה של מצב הבריאות של החולה, משרד הבריאות, משרד הרווחה, המוסד לביטוח לאומי וקופות החולים נותנים סיוע חלקי, והמעוניין בשירותים נוספים צריך לשלם על כך בעצמו. לכן, כדאי להיות מוכנים מבעוד מועד ולרכוש ביטוח סיעודי פרטי אשר יבטיח למבוטח לשמור על עצמאותו ולא להיות תלוי בבני משפחה או מכרים.

בעקבות כך שהנטל הכלכלי הכבד תחת חולה סיעודי נופל על בני המשפחה ולאור העובדה שהביטוח הסיעודי של קופות החולים לא מספיק כדי לטפל בחולה – כדאי לרכוש ביטוח סיעודי פרטי. ביטוח זה נועד להבטיח שאם יווצר מצב סיעודי חלילה, החולה הסיעודי לא ייפול לנטל על משפחתו ובה בעת יקבל טיפול הולם, באמצעות תשלום גמלה חודשית בסכום שבוטח בהתאם ליכולתו וצרכיו של המבוטח ולמשך כל חייו כחולה סיעודי ללא הגבלת תקופה.

מדוע חשוב כל כך לרכוש ביטוח סיעודי בגיל צעיר?

בעקבות כל אשר צוין לעיל, עלינו לבחון את הכדאיות ברכישת פוליסת ביטוח סיעודית כבר בגיל צעיר. ככל שנרכוש את הפוליסה בגיל צעיר יותר, כך אנו נדרש לשלם הרבה פחות כסף בהמשך הדרך מאחר וחברות הביטוח מתחייבות לעלויות קבועות שנים רבות קדימה וזאת על סמך מצב בריאותכם הנוכחי ותוחלת החיים הצפויה לכם. אך, דברים משתנים ומהר, ולכן ככל שתקדימו לרכוש את הפוליסה המתאימה לכם, כך תיהנו מביטחון רב יותר ובעלויות סבירות.

לאור כל זאת, חשוב שתדעו כי ניתן לרכוש ביטוח סיעודי החל מגיל 3. תקופת הפיצוי נעה בין 5 שנים לכל החיים וסכום הפיצוי למבוטח מגיעה עד עשרות אלפי שקלים בחודש. לכן, חשוב לדעת כי רכישת ביטוח סיעודי אינו רק למבוגרים, אלא גם לילדים. 

רוצה ביטוח סיעודי פרטי במחיר הטוב ביותר כבר עכשיו? פנו אלינו, לגל אלמגור, ואנו נשמח לעמוד לרשותכם עם התאמת ביטוח המותאמת אליכם ובעזרת ליווי אישי של סוכני הביטוח שלנו.

חייג/י עוד היום 074-7506070
או מלא/י את הטופס שבצד ונחזור אליך בהקדם.

רוצה שקט נפשי אמיתי? השאר פרטים ונחזור אליך!

אנו מלווים מבוטחים למעלה מ-40 שנה