ביטוח השתלות: מה החשיבות שלו?

יולי 16, 2019
0 תגובות

בישראל מתים מדי שנה עשרות אנשים כשהם ממתינים להשתלת איברים ואף אלו שנמצאים בסכנת חיים פשוט סובלים בהמתנה. על מנת להביא לפתרון בעיה זו חברות הביטוח יצרו את פוליסת הביטוח של השתלות. ביטוח זה ימנע המתנה מיוחדת במקרה הצורך והוא אף עשוי להציל חיים. למה חשוב לעשות ביטוח מסוג זה? עבור מי הוא מיועד ומה הוא כולל? אם ברצונכם לדעת את התשובות לשאלות הללו- עליכם לקרוא מאמר זה. 

ביטוח השתלות: מדוע הוא קיים?

ביהדות חל איסור על פגיעה בגוף או בכבוד המת, ולכן מספר האזרחים אשר מסכימים לתרום איברים בישראל נמוך במדינות אחרות, זאת על אף שבשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר רבנים אשר נוטים להסכים עם כל הקשור לתרומת איברים במקרים של סכנת חיים מיידית. לכן, בישראל קיים מחסור באיברים להשתלה ונוצרה המתנה ארוכה של אנשים רבים המחכים להשתלה שתשפר את בריאותם ואף תציל את חייהם.

ההמתנה הארוכה הובילה חברות ביטוח רבות להציע אלטרנטיבות, לכל מקרה שלא יגיע. חברות הביטוח מציעות את ביטוח ההשתלות אשר מאפשר למבוטחים לעבור (במידת הצורך) השתלה בחו"ל ולקצר את משך ההמתנה לביצוע ההשתלה, באופן כזה שעשוי להציל את חייהם. יש לציין שמדובר בביטוח זול יחסית ולא כזה המאפשר לקצר הליכים. הביטוח למעשה מאפשר למבוטח אופציות נוספות מלבד האופציה הישראלית. כך נהנה המבוטח ממאגר גדול יותר, מה שבוודאות יבטיח השתלה מהירה יותר. בנוסף, יש לציין כי יש מקרים שההשתלה לא הצליחה וחברת הביטוח מממנת השתלה נוספת. כמו כן, במקום להמתין שנים בתור, המבוטח יוכל להיכנס לניתוח בפרק זמן קצר יותר באופן משמעותי, אפילו שבוע-שבועיים, מבלי להיות במצב של סכנת חיים.

סל הבריאות לא מספיק?

רבים מהאנשים הזקוקים להשתלה חושבים כי סל הבריאות הממלכתי של מדינת ישראל יספק להם את המענה הנדרש. לצערנו, סל הבריאות כולל בתוכו השתלת איברים אך ההמתנה הרבה הובילה אנשים רבים לבצע השתלת איברים בחו"ל. הבעיה היא שהשתלה בחו"ל עולה אלפי דולרים ואם אינכם מבוטחים באמצעות ביטוח פרטי של השתלת איברים, הסכום הרב הזה יכול לפרק משפחות מבחינה כלכלית ועל כן כדאי לרכוש ביטוח השתלות מבעוד מועד.

מה כוללת הפוליסה של ביטוח השתלות איברים?

פוליסה זו כוללת ניתוחי השתלות שונים בחו"ל. למבוטח תהיה אפשרות לבחור את המוסד הרפואי שבו יבוצע הניתוח, לבחור את המנתח עצמו והוא יזכה למימון מלא של השהות בחו"ל לרבות כרטיסי הטיסה. המבוטח יקבל את כל התמורות הללו עוד לפני שהזכרנו את עניין התור אשר יתקצר באופן משמעותי מסיבות ברורות. בנוסף לכל אלה, ביטוח השתלות מכסה גם את הוצאות האשפוז, את בדיקות לפני ואחרי הניתוח, את העברת האיבר המושתל ועוד ועוד.

אנו, בגל אלמגור, ממליצים לכל אדם לרכוש פוליסת ביטוח השתלות איברים מבעוד מועד וזאת מכיוון שהעלות הכספית שלו לא רבה ואם יש צורך חס וחלילה בהשתלת איברים אתם תודו על הרגע שיש לכם ביטוח זה.

רוצים לדעת עוד ולרכוש ביטוח דרך אחד הסוכנים שלנו?

פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם עם התאמת ביטוח המותאמת אליכם ובעזרת ליווי אישי של סוכני הביטוח שלנו.
צוות גל אלמגור – קבוצה מבטחת