ביטוח בריאות פרטי: ביטוח בריאות ממלכתי? קופ"ח? ברגע האמת הם לא מספיקים

מרץ 28, 2019
0 תגובות

אל תהיו מקופ"חים – ברגע האמת לא מספיק קופות חולים וגם הביטוח הבריאות הממלכתי לא מספק מענה ראוי. בישראל של ימינו קיים חוק ביטוח בריאות ממלכתי שמבטיח למרבית החולים תרופות וסעד במסגרת שירותי סל הבריאות. לצד זאת, קופות החולים מספקות לנו את כל הנדרש כאשר אנו קצת מנוזלים, משתעלים או חשבים בכאבי פרקים מעת לעת. אם כך, נשאלת השאלה מדוע אנשים רבים רוכשים ביטוח בריאות פרטי ולא מסתפקים בביטוח הבריאות הממלכתי ובקופת החולים שלהם? התשובה לשאלה זו היא שלמרות כל אלו, עדיין חלק ניכר מהמחלות ומהטיפולים אינם כלולים בטריטוריה זו ולכן אנשים פונים לשירותי הביטוח הפרטיים. על כן, מדוע שירותי קופות החולים והביטוח הממלכתי לא מספיקים לנו ומה הביטוח הרפואי כן מספק לנו? על כל זאת נרחיב במאמר הבא.

מה זה חוק הביטוח הבריאות הממלכתי ומה הוא מספק לנו?

ישראל נכון להיום, מוצעים למבוטחים מגוון ביטוחי בריאות פרטיים מסוגים שונים כהשלמה לכיסוי המוענק במסגרת "חוק הבריאות הממלכתי", המבטח בצורה בסיסית כל אזרח במדינת ישראל. הכיסוי המוענק לנו כיום במסגרת זו, נקרא "רובד הבסיס". התשלום מחולק בין האזרח לבין מדינת ישראל, כאשר את החלק שלנו כמבוטחים אנו משלמים במסגרת מס הבריאות המנוכה מהשכר החודשי שלנו ע"י הביטוח הלאומי. הרובד הבסיסי הזה מאפשר לנו לגשת לביקור אצל רופאים שונים, לבצע בדיקות ולרכוש תרופות מסובסדות הכלולות בסל הבריאות.

קופות החולים? לא מספקות מענה מושלם

לצד הביטוח הבריאות הממלכתי קיימות גם קופות החולים. אותן קופות חולים מציעות למבוטחיהן "משלים שב"ן", אותו הן מציעות במטרה לספק להם כיסוי פרטי רחב יותר לשירותי הבריאות הקיימים במסגרת חוק הבריאות הממלכתי. ההצטרפות אל "משלים שב"ן" כרוכה בתשלום נוסף לאותה קופת החולים, ובהתאם לכיסויים אשר נרכשו. אל הרחבת כיסוי זה יכולים המבוטחים להצטרף ללא תלות במצבם הרפואי, אך חשוב לציין כי קופות החולים יכולות לעשות שינויים בזכאות ללא אישור חברי הקופה ובכפוף לאישור המפקח על קופות החולים. בשל העובדה שהוא נתון לשינוי, עלולים חברי הקופה למצוא עצמם ביום בהיר אחד ללא כיסוי אותו רכשו במועד ההצטרפות.

לא רק זאת, אלא הנתון החשוב ביותר שיש לומר בנוגע לביטוח המשלים של קופות החולים הוא שהוא אינו מאפשר ביצוע השתלה בחו"ל ללא תלות בחוק בריאות ממלכתי והוא מוגבל בכך שאין אפשרות לבחור מנתח בישראל ובחו"ל.

ביטוח בריאות פרטי: מדוע אנו זקוקים לו ומהו?

מדינת ישראל ומערכת הבריאות התברכה ברופאים מצוינים שחלקם אף נמנים עם צמרת הרפואה העולמית אבל הם עובדים בתוך ועפ"י כללי אותה המערכת לרבות כל האילוצים והמגבלות הרבות הכרוכים בה. והמערכת הזו איננה מושלמת  ונמצאת בגירעון תמידי בשל אילוצים תקציביים. לכן חלק ניכר מהציבור כבר הפנים זאת ורכש בנוסף ובאופן פרטי ביטוח משלים של קופת החולים.

אצל חלק ניכר מהציבור נוצרה תחושה של "ביטחון שווא" שהנה אנו מכוסים "כמו שצריך". אבל מרבית הציבור שהצטרף לביטוח המשלים מסוג “מושלם”, "פלטינום", "מגן זהב”, "מכבי שלי" וכדומה לא יודע שאת הדברים החשובים באמת הביטוח הזה לא מכסה, כגון: התרופות היקרות שאינן נמצאות בסל הבריאות, השתלות האיברים שלצערנו אין מספיק תרומות איברים שייתנו מענה לכל אותם אנשים הזקוקים להם, העדר מימון מספק לביצוע ניתוחים בחו"ל וכן טיפולים מיוחדים וניסיוניים. בנוסף לזאת, מערכת הבריאות בישראל לא מסוגלת לספק ציוד רפואי מתקדם בזמינות הנדרשת כמו MRI. את כל המידע הזה אתם צריכים לדעת ואם תבינו זאת תדעו שיש צורך בסיסי לעשות ביטוח בריאות פרטי שייתן לכם מענה לאותם ימים שבהם הדברים משתבשים.

כאשר הנכם רוכשים ביטוח בריאות פרטי הנכם מוגנים מבחינה פיננסית, יש לכם שקט נפשי בעת קטסטרופות רפואיות, ניתנת לכם יכולת לממן שירותים פרטיים בזמינות גבוהה בארץ ובעולם. בנוסף לזאת, חשוב לומר כי הביטוח מחזיר את השליטה לידיים שלכם מכיוון שתוכלו לשלוט על ההליך הרפואי, על בחירת הרופא והצוות, על הזמן ועל המקום בו יתבצע ההליך הרפואי הנדרש.

רוצים להיות רגועים ולהיות מבוטחים גם בימים קשים יותר? זה הזמן לרכוש פוליסת ביטוח בריאות בגל אלמגור!

פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם עם התאמת הפוליסה הישר למידות ולצרכים שלכם.
צוות גל אלמגור – קבוצה מבטחת