ביטוח אובדן כושר עבודה: האם אנו זקוקים לו?

ספטמבר 4, 2019
0 תגובות

רבים מאיתנו חוששים מהיום בו לא נוכל להמשיך לעבוד ולא נכניס משכורת חודשית הבייתה. למרות זאת, לא כולנו יודעים כי אנו עדיף שנבטח עצמנו עם ביטוח אובדן כושר עבודה אשר יבטיח לנו הכנסה קבועה. לאור זאת, חשוב לדעת מהו ביטוח זה ומהו כולל. אם ברצונכם לדעת זאת ועוד- קראו מאמר זה. 

ביטוח אובדן כושר עבודה: מהו?

ביטוח אובדן כושר עבודה הינו ביטוח חשוב מאוד וזאת בגלל שכאשר אדם מאבד את יכולת הפרנסה שלו מיד קיימת הידרדרות במצבו הכלכלי. חשוב לציין כי מקרים אלה רבים ולכן כדאי להיות מוכנים מבעוד מועד לא להגיע למצב זה. לא נעים לחשוב על כך, אך מה קורה אם חס וחלילה אדם חלה או עבר תאונה שגרמו לו לאבד את יכולתו לעבוד ויש לו עוד 25 שנים לפנסיה? הוא מאבד ברגע אחד השתכרות מצטברת של כסף רב ואין ביכולתו לסגור פער כספי זה והוא לא מסוגל לפרנס את משפחתו. הפתרון הקיים אשר לא יגרום להגיע למצב זה הינו ביטוח אובדן כושר עבודה. 

ביטוח אובדן כושר עבודה הינו כיסוי ביטוח המאפשר למבוטח בו לקבל תשלום חודשי, כתחליף למשכורת, במקרה של מחלה או תאונה ולהבטיח מקור הכנסה אשר יסייע לבני המשפחה וישמור על רמת חייהם במקרה של אובדן כושר עבודה חלקי או מלא.

איננו יכולים לצפות מתי ומאיזו סיבה נאבד את היכולת להשתכר, ולכן חשוב להגן על בני המשפחה מפני אובדן הכנסתו של המבוטח.

ביטוח אובדן כושר עבודה: מהו כולל?

ביטוח אובדן כושר עבודה מעניק למבוטח פיצוי חודשי עד לתקרה של 75% ממשכורתו. במידה והמבוטח נמצא באובדן כושר עבודה מוחלט- המבוטח ייחשב כבלתי כשיר מוחלט לעבודה וזאת במידה ועבד במשך 12 חודשים שקדמו למועד קרות מקרה הביטוח וכתוצאה ממחלה או תאונה מסוימת שאירעה למבוטח נשללה ממנו, בשיעור של 25% לפחות, הכושר לעבוד בעיסוק סביר אחר המתאים להשכלתו, ניסיונו והכשרתו במשך 3 שנים ממועד קרות מקרה הביטוח.

מעבר לכך, ישנם היבטים נוספים שחשוב לדעת בכל הקשור לביטוח זה:

  • תקופת הביטוח: הביטוח יהיה תקף לפחות עד גיל פרישה חובה, אלא אם הלקוח יבחר אחרת.
  • סכום הפיצוי החודשי המקסימלי: הסכום המקסימלי לשכירים יעמוד על 75% מהשכר הממוצע המבוטח בפוליסה, צמוד למדד. השכר הממוצע יחושב לפי השכר הממוצע ב-12 החודשים או ב-3 החודשים שקדמו למקרה הביטוח, לפי הגבוה מהשניים. לעומת זאת, לעצמאיים סוכם הפיצוי המקסימלי יהיה 75% מההכנסה הממוצעת מעבודה של המבוטח בשנים עשר החודשים שקדמו למועד קרות מקרה הביטוח או בתקופה קצרה יותר אם מדובר בשנת הביטוח הראשונה, צמוד למדד.
  • תקופת ההמתנה לקבלת התשלום מהביטוח: תקופה זו תיארך כ-3 חודשים ממועד קרות מקרה הביטוח (מחלה או תאונה), אך ישנם מקרים רפואיים חריגים ספציפים שתקופה זו תיארך פחות זמן.
  • אובדן כושר עבודה חוזר: במקרה של אובדן כושר עבודה חוזר בגלל אותה מחלה/תאונה בתוך 12 חודשים ממועד הפסקת התשלומים, המבוטח זכאי לתשלום תגמולי הביטוח ללא תקופת המתנה נוספת.

רוצים לעשות ביטוח אובדן כושר עבודה? עדיף לעשות זאת עוד היום כדי להיות רגועים

חשוב לציין כי על מנת להיות רגועים שחס וחלילה משפחתם לא תיכנס למצב כלכלי קשה במידה ולא תוכלו יותר לפרנס אותה, אנו, בגל אלמגור ממליצים להיות מבוטחים תחת ביטוח אובדן כושר עבודה מבעוד מועד. בנוסף לזאת, לביטוח זה ישנם הרחבות רבות שניתן לרכוש, אך זאת מומלץ לשאול את הסוכנים שלנו. 

רוצים לפנות אל הסוכנים שלנו ולרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה? פנו אלינו, לגל אלמגור, ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בעזרת ליווי אישי של סוכני הביטוח שלנו.

חייג/י עוד היום 074-7506070
או מלא/י את הטופס שבצד ונחזור אליך בהקדם.

רוצה שקט נפשי אמיתי? השאר פרטים ונחזור אליך!

אנו מלווים מבוטחים למעלה מ-40 שנה